Strešné krytiny

Strešná krytina je kľúčovým prvkom každej strechy, ktorý chráni dom pred poveternostnými vplyvmi, ale tiež ovplyvňuje jeho vzhľad a energetickú efektívnosť. Pri výbere vhodného riešenia je potrebné zvážiť všetky potreby a špecifiká lokality, kde sa stavba nachádza a tomu prispôsobiť materiál alebo druh strešnej krytiny.

Čo je potrebné zohľadniť pri výbere strešnej krytiny?

Dôležitou vlastnosťou strešnej krytiny je jej odolnosť a trvanlivosť. Niektoré materiály môžu byť odolnejšie voči poveternostným vplyvom, iné sa zase vyznačujú dlhou životnosťou. Je dôležité zhodnotiť v akých klimatických podmienkach sa dom nachádza a tomu prispôsobiť výber strešnej krytiny.

Rôzne druhy a najmä materiály strešných krytín si vyžadujú rôzne úrovne starostlivosti a údržby, aby mohli slúžiť čo najdlhšie. Pri výbere je dôležité zvážiť akú úroveň starostlivosti ste ochotní pravidelne podstúpiť.

Strecha je jedným z najvýraznejších prvkov domu a z estetického hľadiska môže ovplyvniť jeho celkový štýl. Každá krytina má svoj špecifický vzhľad či farbu a je tak vhodné vybrať si ten, ktorý vám bude najviac vyhovovať, prípadne najlepšie zapadne do okolia.

Aké sú najčastejšie typy strešných krytín?

strešné krytiny

Škridly

Populárna strešná krytina, ktorá je cenovo dostupná, existuje v mnohých farbách a vzoroch a jej inštalácia je veľmi jednoduchá.

Plechové krytiny

Najčastejšie sa jedná o plech alebo oceľ. Tieto krytiny sú veľmi odolné voči poveternostným vplyvom a majú moderný vzhľad.

Prezrite si strešné krytiny
od našich špičkových dodávateľov

Strešné krytiny
Terran

Krytina Terran je spoľahlivým a trvanlivým riešením pre vašu strechu. S moderným dizajnom a výbornými vlastnosťami odolnosti voči poveternostným vplyvom poskytuje dlhodobú ochranu pre váš dom.

Strešné krytiny Bramac

Krytina Bramac je známa svojou dlhou životnosťou a odolnosťou voči poveternostným vplyvom, čo ju robí ideálnou voľbou pre akúkoľvek strechu.

Strešné krytiny
KJG

Strešné krytiny KJG sú navrhnuté tak, aby poskytovali spoľahlivú ochranu a estetický dizajn pre rôzne typy budov a sú ideálnou voľbou pre moderné stavebné projekty.

Strešné krytiny Tondach

Tondach krytina je synonymom pre spoľahlivosť a estetiku. S jej širokou škálou farieb a trvanlivým materiálom je ideálnym výberom pre krásnu a odolnú strechu.

Ďalšie služby

Hoblovanie reziva
Stavebné rezivo
Väzníkové krovy
Strechy na dom
Oprava strechy
Servis strechy